A szőnyegpadló lerakása
Az aljzat megfelelő állapotának biztosítása elengedhetetlen része a szőnyegpadló fektetésének is. Az aljzatnak tisztának, száraznak, egyenletesnek, repedés-, por-, zsír- és ragasztómaradék-mentesnek kell lenni. Szükség esetén kiegyenlítő anyag alkalmazásával szintbe hozzuk a padlót. A pontos méretvétel és beszabás, valamint a gondos aljzat-előkészítés után következhet a szőnyegpadló lerakása.
A szőnyegpadló lefektetési módjai a következők:
- rögzítés nélküli padlószőnyegezés (maximum 21 m2 nagyságú felületre ajánlott)
- vizes bázisú ragasztóval való lerakás
- tépőzáras rögzítés
- ragasztás teljes felületen
Fontos, hogy csak a gyártó által meghatározott szőnyeg ragasztókat használjuk, mert kellő ismeretek hiányában más ragasztók alkalmazása esetén olyan kémiai folyamat jöhet létre a padlószőnyeg hátoldalával, amelynek során egészségkárosító gázok szabadulhatnak fel.
Toldás esetén mintás szőnyegnél számolni kell extra alapanyaggal, annak érdekében, hogy a rajzolatot bárhol tudjuk folytatni. Nem szabad megfeledkezni a szövet szegélyről, a szőnyeg – fal találkozása szegéllyel praktikusabb, tisztább, ez ugyanis keretbe foglalja magát a burkolatot, és korrektül lezárja a padló széleit is.
A padlószőnyeg javítása
A modul szőnyeg fektetése és többszöri visszabontása egyszerű, akárcsak takarításuk és karbantartásuk. Az 50×50 cm-es modul szőnyeg előnye a hagyományos, tekercses padlószőnyeggel szemben a sokkal erősebb minőség (kemény, erős, de hajlékony hátoldal). Felszedhető, elvihető és újra lerakható, sérülés vagy szennyeződés esetén csak a sérült vagy koszos darabot kell cserélni.
Látogasson el budapesti bemutatótermeink egyikébe »