Svédpadló lerakása
A svédpadlók általában olyan nagyméretű tömörfa padlók, ahol a vastagság és a szélesség állandó, de a hosszúság változó.
Ez azt jelenti, hogy ha kibontunk egy csomag 22*200*1500-3000mm méretű svédpadlót, akkor több hosszúsági méretű padlóburkolat elemet is találhatunk benne, de ezek változatos méreteiből alakul ki a svédpadló egyedi megjelenése.
A svédpadlók szinte mindig fózolt kivitelben készülnek, érdemes a 4 oldalról fózolt kivitelt választani. Ha valaki úgy gondolja, hogy a fózolt megjelenés nem illik a lakásba, és mindenáron nagyméretű tömörfa parkettát választ, akkor a következőkre még fokozottabban kell figyelnie: csak ellenőrzött helyről, ellenőrzött nedvességtartalmú fa anyagot válasszon, illetve a kivitelezési területen a lerakás, csiszolás és a felületkezelés után a hőmérséklet és a levegő páratartalma a kívánt értékeknek megfelelő legyen.
A svédpadlókon jól megfigyelhető, hogy az elemek alja bemarásokkal van ellátva, ezáltal nagyobb felületen és stabilabban rögzíthető az aljzathoz. A hagyományos szegeléssel történő fektetési mód helyett ezért a ragasztóval történő mód kezd elterjedni, ugyanis betonra gyorsabban és biztosabban lehet ragasztani a fa padlót, mint az szegeléssel megoldható volt.
Svédpadló felületkezelése
A svédpadló nagy anyag vastagságának köszönhetően teljesen egyedi felületkezelési megoldások állnak rendelkezésünkre. Számos struktúra kialakítására ad lehetőséget: vésett, kefélt, döngölt, baltanyomos, gyalult kiképzésekkel tehetjük változatosabbá megjelenését. A svédpadló leggyakoribb felületkezelése az olajozás, azonban rétegelt szerkezet esetében a lakkozott felületet is kérhetünk.
Svédpadló javítása
A svédpadló esetleges sérüléseit, hibáit mindig a felületkezelés típusától függően kell kezelni, azonban a nagy vastagság számos csiszolást biztosít, ami akár évtizedeken vagy generációkon is keresztülívelő élettartamot tesz lehetővé a fának.
A parketta, fa padló javításáról bővebben itt olvashat »
Látogasson el budapesti bemutatótermeink egyikébe »