A linóleum padló felülete higiénikus, könnyen tisztán tartható, tisztítása mosószeres meleg vízzel történik. A padló felületét nem szabad túl sok nedvességgel tisztítani, erősen kicsavart, nyirkos ruhával kell felmosni. A szennyeződési szinttől és a terheléstől függően a padlóburkolatot heti 1-2 alkalommal tisztítani kell.
Fontos, hogy a szennyeződést a lehető leghamarabb távolítsuk el, mivel egyes nyomok bevésődhetnek a padlóba, és egy idő után azokat csak nehezen, vagy egyáltalán nem lehet eltüntetni. A linóleum burkolat rendkívül tartós és strapabíró, érzéketlen súrlódási felmelegedéssel szemben, a cigaretta parazsát is jól bírja, nehezen gyullad. Ráadásul a linóleum padló gyengébb savaknak is ellenáll, valamint zsírok, olajok és ásványolajok nem károsítják.
A világos színű linóleumnak megvan az a hátránya, hogy a gyakori takarítás ellenére is elszíneződhet, elsötétedhet. Ne gondoljuk, hogy ez az idő múlásának a nyoma, lehetséges, hogy az aprólékos és gyakori takarítás ellenére is, a szennyeződés tapadt meg a felületén. Ebben az esetben nagyon kíméletes, folyékony súrolókrémmel dörzsöljük át a padlót, majd mielőtt még rászáradna a krém, mossuk le meleg vízzel.
A linóleum padló a gyártó által egy lakkszerű, PUR poliuretán réteggel van felület kezelve. Ez a bevonat védi a burkolatot, és megkönnyíti a szennyeződés eltávolítását. Használat során fénytelenné válik a felület, ezért érdemes kétévente felfrissíteni, viaszos linóleum polírozó szerrel átkenni a felületet, melytől újra fényessé és portaszítóvá válik a linóleum padló felülete.