Beltéri ajtó beépítése
A falak vastagsága és az ajtónyílások házanként más-más mérettel bírnak a laza, állandóan változó szabványoknak és a változó színvonalú szakértelemnek hála. Pont ezért régebben a beltéri ajtók beépítése a falazással egy időben történt, amikor az ajtót függőbe-vízszintesbe állították, és szépen körbefalazták.
Szerencsére a fejlődés ezen a téren is komoly volt: ma már a beltéri ajtók utólag állítható tokrendszerrel rendelkeznek, amely leegyszerűsíti a helyszíni beépítés folyamatát. Ennek köszönhetően a nyílászáró az építkezés utolsó fázisában kerül beépítésre, ezáltal egyrészt jóval kisebb eséllyel sérül meg az ajtó, másrészt pedig végleges méretekhez tudjuk igazítani az ajtókat. Természetesen a különböző falvastagságokhoz eltérő vastagságú tokokat kell gyártani. Ezek az utólagosan állítható tokok a falvastagságtól függően kb. 20 mm-t állíthatóak, ezzel a fal kisebb egyenetlenségeit is el lehet takarni.
Első lépésben az ajtó keretének vízszinthez történő igazítását végezzük el, ezután pedig a már helyére illesztett ajtólappal együtt végzünk újabb vízszintbe állítást. A nyílászáró végső helyzetének rögzítése és a speciális tömítőanyagok alkalmazása után helyezzük fel a díszítő borítást. A nyílászáró javítása az adott funkció meghibásodása szerint javítható.
Beltéri ajtó javítása
A beltéri ajtó javítása az adott funkció meghibásodása szerint javítható. Megkülönböztetünk a szerkezet meghibásodásával összefüggő, illesztési finomításokat vagy felszíni sérülések korrekcióját igénylő munkálatokat. Az ajtó szerkezeti meghibásodását minden esetben érdemes szakember segítségével orvosolni, míg a kisebb illesztési és felszíni problémákat magunk is elvégezhetjük. Utóbbi sérülések esetén, amennyiben pácolt ajtófronttal rendelkezünk, úgy szintén szakember segítségét kell igénybe vennünk a javítási munkákhoz.
Mire figyeljünk az egyedi ajtó választásánál? »
Látogasson el Szerémi úti bemutatótermünkbe »